Жінки Пісочинської громади вчилися виготовляти українські обереги
Захід відбувся на базі старостату селища Березівка Пісочинської громади за підтримки Центру надання соціальних послуг та простору «Коло щасливих».
Про це кореспондентці «Слобідського краю» розповіла кейс-менеджерка простору Наталя Данильченко.
За її словами, група складалася з 10 учасниць, переважна більшість – пенсійного віку. Заняття з виготовлення українського оберега провела майстриня Тетяна Крохмаль. Вона продемонструвала процес створення мотанки та пояснила, яку важливу роль у культурі українців виконує оберіг, зроблений з клаптиків тканини.
– Сам процес виготовлення мотанки є магічним. Адже з давніх-давен цей оберіг є символом захисту та підтримки. Під час її виготовлення жінка повинна мати хороший настрій та добрі думки, проговорювати про себе всі заповітні бажання. Можу сказати, що процес виготовлення цього оберега не полишив нікого байдужим, – зазначила Наталя Данильченко.
Ляльки-мотанки вийшли різними, їх однакових не буває. Адже кожна жінка створює її власноруч, вкладаючи свої символи та значення. Хтось це робить вперше, а хтось уже має досвід створення такого оберега.
Простір підтримки жінок і дівчат функціонує з літа 2023 року. За цей час вони встигли залучити до співпраці понад тисячу мешканок громади. Крім того, цей простір надає юридичні та психологічні послуги для жіночого населення, що є важливим аспектом їхньої роботи. Таким чином, ініціатива не лише сприяє розвитку творчих здібностей, але й підтримує жінок в їхніх потребах та у розв’язанні життєвих проблем.
Раніше ми повідомляли, що одинадцятирічна Вероніка Коган з Пісочинської громади на Харківщині брала участь у Національному відборі Дитячого Євробачення.