Жінки, які наближають перемогу: як волонтерки Рогані допомагають військовим на фронті
У Роганській громаді діє волонтерська спільнота «Небайдужі», яка вже третій рік підтримує українських військових. П’ять жінок-пенсіонерок щодня працюють над виготовленням необхідних речей для захисників.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіли представниці Роганської волонтерської спілки «Небайдужі».
«У нас молодий колектив, – жартує пані Галина. – Наймолодшій близько 60 років, а найстаршій – понад вісімдесят. Але нас це не зупиняє! Навпаки, ми відчуваємо, що наша праця потрібна. Наші найстарші учасниці нарізають тканину, ми разом плетемо сітки. Вчилися цього за рекомендаціями з Інтернету, а зараз уже вийшли на стабільний темп. Одну сітку виготовляємо за два-три дні».
Волонтерки виготовляють маскувальні сітки різних розмірів – 3×6 метрів, а також 6×9, залежно від потреб військових. Плетуть їх п’ять днів на тиждень, не шкодуючи сил.
Роганські волонтерки п’ять днів на тиждень плетуть маскувальні сітки для військових / Фото: Слобідський край
Крім цього, жінки займаються виготовленням окопних свічок. Як розповіла пані Галина, вони власноруч збирають, очищують банки, а потім заливають у них парафін.
«Це така важлива річ для хлопців у холодну пору, – пояснює жінка. – Окопна свічка не тільки дає світло, але й зігріває, допомагає підсушити речі. Остання партія складалася з 300 штук! Ми купуємо парафін по 50 кг, і це обходиться в 50 тисяч гривень, але ми знаходимо можливості, щоб забезпечити наших військових».
Пані Олена, швачка з 30-річним стажем, окрім плетіння сіток також займається виготовленням для військових спідньої білизни. Тільки за минулий рік було передано понад 1500 комплектів.
«Спершу люди приносили відрізки тканини на сітки, але вони були кольорові, тому не підходили, – розповідає вона. – Тоді я подумала: чому б не використати їх для іншої важливої справи? Так ми почали шити білизну для хлопців. Це те, що завжди потрібно, особливо в польових умовах».
Плетуть кодринки, шиють спідню білизну та збирають пластик для потреб ЗСУ / Фото: Слобідський край
Окрім цього, жінки виготовляють в’язані килимки для бліндажів, збирають пластикові кришечки для протезів, а також поламані телефони та парасольки – усе це відправляють у Харків, де речі йдуть на потреби армії.
До волонтерства долучаються й родичі жінок. Наприклад, чоловік пані Олени займається заготівлею горіхів, які передають військовим або волонтерам для виготовлення енергетичних батончиків. Окрім того, волонтерки готують сало зі спеціями та передають його на фронт.
«Хлопці завжди раді нашій домашній їжі! – каже одна з волонтерок. – Готуємо сало за перевіреним рецептом, з найкращими спеціями. Кожне відерце – 1 кілограм. Щоразу надсилаємо хлопцям по десять таких місткостей, щоб вони могли насолодитися домашнім смаком і відчути нашу підтримку».
За словами волонтерок, вони швидко реагують на потреби військових: «Як тільки хлопці кажуть, що їм потрібно, ми відразу пишемо оголошення, і люди починають зносити необхідне. Складаємо, пакуємо – і передаємо на передову».
Попри поважний вік, жінки не планують зупинятися. Вони впевнені: кожен внесок наближає перемогу, а їхня турбота допомагає нашим захисникам триматися в складних умовах.
Маскувальні сітки, які виготовляють волонтерки для передової / Фото: Слобідський край
Раніше, «Слобідський край» розповідав історію 71-річної Анна Кимівна Кардаш з Біляївки, яка в’яже іграшки на продаж та плете маскувальні сітки, що рятують життя на передовій.