Громади з різних областей допоможуть у відновленні Роганської ТГ
Роганська громада на Харківщині отримала підтримку від шести територіальних громад з різних регіонів України. Співпраця передбачає відновлення економіки, розвиток інфраструктури та залучення інвестицій.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіла заступниця Роганського селищного голови Євгенія Янжула.
За її словами, вже підписано меморандуми, що відкривають нові можливості для взаємної допомоги.
«Ця ініціатива – це не лише підтримка, а й можливість для обміну досвідом і ефективного відновлення. Ми націлені на довгострокову співпрацю, яка дозволить побудувати стійке майбутнє для наших територій», – зазначила Євгенія Янжула.
Хто допомагатиме розвиватися
Роганська громада зазнала значних руйнувань після атак російської армії. Попри пошкодження 749 будинків, 7 об’єктів інфраструктури та 3 медзакладів, громада активно відновлюється. Наразі її підтримали громади-партнери з більш безпечних регіонів України: Смілянська на Черкащині, Немішаївська на Київщині, Великобичківська на Закарпатті, Петрівська на Київщині.
Партнерство укладене в межах експериментального проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» / Фото: Роганська громада
Крім того, в рамках проєкту U-LEAD з Європою, договір співпраці був підписаний із представниками місцевого самоврядування Одещини – Авангардівською та Красносільською громадами.
Громади, які беруть участь у проєкті Ліги лідерів місцевого самоврядування 2025 / Фото Роганська громада
Основні напрямки співпраці
Проєкт «Пліч-о-пліч» охоплює кілька важливих сфер: економічне відновлення, розвиток інфраструктури, залучення інвестицій і посилення соціального захисту. Крім цього, територіальні громади працюватимуть над підтримкою ветеранів, обміном досвідом у сфері освіти та культури, а також допомагатимуть вразливим верствам населення.
«Спільна робота дозволить нам ефективно спрямовувати ресурси та швидше досягати результатів. Це важливо, адже кожен крок на шляху відновлення має величезне значення», – наголосила Євгенія Янжула.
Нагадаємо, національний проєкт «Пліч-о-пліч» має на меті не лише відбудову постраждалих регіонів, а й забезпечення їх сталого розвитку в майбутньому.
Раніше ми писали, що Вільхуватська громада Харківської області розпочала співпрацю з Гатненською громадою Київської області в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч». Це партнерство покликане підтримати відновлення інфраструктури, розвиток освітніх та культурних ініціатив, а також посилення соціального захисту
Читайте також:
Відбудова житла, підтримка матусь, дітей та військових: Роганська громада будує майбутнє