У деокупованому минулоріч селищі Рогань запрацювали вже 95 % торгових точок
У селищі Рогань Харківської області вже через рік після завершення активних бойових дій та повного звільнення громади відкрилося вже 95 % торгових точок порівняно з періодом до повномасштабного російського вторгнення.
Про це повідомляє «Слобідський край».
У Роганській громаді не залишилося жодного вцілілого підприємства великого бізнесу. Потужності фармацевтичної ветеринарної компанії «Біофарм» вигоріли майже вщент, інші мають ушкодження різного ступеня та припинили роботу. Однак бюджетоутворювальні підприємства хоч у більшості припинили свою діяльність, але по можливості продовжують сплачувати податки до місцевого бюджету. Зокрема, це дозволило громаді у 2022 році виконати бюджет на рівні 92 %.
— Поки що підприємства не поспішають відновлювати свою роботу, і у нас немає розуміння, що буде далі. Усі чекають перемоги, – зазначає начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, міжнародної співпраці, комунікацій та туризму виконавчого комітету Роганської селищної ради Вадим Полях.
Тож місцеві жителі, які втратили свої робочі місця, знаходять інші варіанти працевлаштування. Багато людей йдуть на суспільно корисні роботи за проєктом «Армія відновлення», залучаються до праці у відділі благоустрою Роганської селищної ради чи гуманітарному центрі.
У пошуку роботи для мешканців громади є корисною територіальна наближеність до Харкова. Ще до війни левова частка жителів була працевлаштована саме в обласному центрі.
— Специфіка таких громад, як наша, це наближеність до обласних центрів, тому люди можуть знайти роботу там. Ми розуміємо, що є робота у сфері торгівлі та послуг. У Харкові відновлює роботу більшість торгових точок, а отже, є варіанти працевлаштування, – каже Вадим Полях.
У самій Рогані, як розповідає Марія Черненко, перші магазини почали відкриватися лише у квітні-травні минулого року. До цього єдиним варіантом харчування була гуманітарна допомога.
— Ми дякуємо всім представникам малого бізнесу, які відгукнулися й відкривали свої торгові точки й під час бойових дій, хоча й були значні ризики, – каже Марія Черненко.
Наразі ситуація суттєво покращилася, станом на квітень 2023 року відкрито близько 95 % торгових точок.
Нагадаємо, Роганській громаді Харківської області передали 10 тонн будівельних матеріалів та сумішей.
На початку січня в селищі Докучаєвське Роганської громади робітники завершували консервувати 9-поверхівку, зруйновану на початку минулого березня внаслідок авіаудару.
Також селище Рогань і інші населені пункти громади відновлюють житловий фонд та котельні та готуються на випадок аварійних відключень.
Головні новини Рогань читайте на нашому сайті.