Військові запускають виробництво власних FPV-дронів на Харківщині: як допомогти

23.01.2024 14:49 Рогань
Виробництво FPV-дронів. Фото надані розробниками Виробництво FPV-дронів. Фото надані розробниками

Військові, які обороняли Харків та мають бойовий досвід, запускають виробництво власних fpv-дронів. Наразі в розробників є три прототипи БПЛА, які зможуть виконувати різні бойові завдання.

 

Як повідомляє медіа «Слобідський край» нещодавно у соцмережах Роганської громади з’явилися дописи про збір на виробництво дронів. Кореспондентка поспілкувалася з військовим та ініціатором виробництва FPV-дронів, який запустив цей збір. Наразі його команда працює з двома харківськими підрозділами, які мають потребу в таких дронах.

– Наша команда має лише одну мету – це Перемога у цій війні. В нас є одне правило, ми не заробляємо гроші та не розкрадаємо бюджети, все, що ми робимо, це лише навчаємо наші дрони робити все заради Перемоги, – каже Андрій (ім’я змінено в цілях безпеки).

Він зазначає, що особисто знає наслідки роботи ворожих навідників, тому називати імена, кількість розробників та місце виробництва дронів небезпечно. Сам Андрій має два поранення, відзнаки за оборону Харкова та орден «За мужність».

– Мої хлопці проходять зараз підготовку, закінчують курси інженерів БПЛА. Наразі ми перейшли до, на мій погляд, найцікавішого. Ми не лише збираємо стандартні види FPV, а також обрали напрямок розробки нових технічних рішень у галузі безпілотних технологій. Упевнені, що отриманий нами бойовий досвід допоможе у подальшому розвитку цих технологій, – каже Андрій.

Наразі в розробці команди є три прототипи БПЛА. Кожен з них має особисті інженерні рішення та спрямований на виконання кардинально різних завдань. Окремим напрямком є розробка безпілотника на штучному інтелекті.

– Така бойова безпілотна система зможе повністю виконувати оборонні завдання автоматично, без втручання людини. Потреби зростають кожну годину, ворог дуже швидко навчається. Я по собі можу точно сказати, що за роки вони змінилися і зараз є куди більш небезпечними. Ми вважаємо, що нам потрібно зараз винаходити нові технологічні можливості саме у безпілотних системах оборони. Тому ми спрямовуємо усі зусилля в цей напрямок, – зазначає Андрій.

Як зазначила начальниця Роганської селищної військової адміністрації Марія Черненко, ще один з ініціаторів виготовлення дронів є мешканцем громади.

– З перших днів війни він пішов захищати нашу країну. Громада підтримувала його, закриваємо потреби його підрозділу, які можемо. Передавали спорядження, спальні мішки, буржуйки, генератор, – каже Марія Черненко.

Наразі розробники придбали всі необхідні інструменти та робочі варіанти рам. Тепер є потреба у комплектуючих для трьох різних дронів на суму 50 тисяч гривень. Загальна сума за дрон з батареєю становить приблизно 15 047 гривень,  без батареї – приблизно 13 147 гривень.

– Після випробувань той дрон, який дасть найкращі показники, піде у серійне виробництво, – зазначив Андрій.

Якщо ви хочете підтримати виробництво fpv-дронів:

https://send.monobank.ua/jar/3HzPA1e2AD