Нове медобладнання та сонячні панелі: які проєкти реалізуються в Зачепилівській громаді

Громади на зв'язку
01.08.2024 13:23 Зачепилівка
Фото: Інна Дрожжа Фото: Інна Дрожжа

Цьогоріч Зачепилівська громада реалізує з міжнародними партнерами проєкти у сфері медицини. У місцевій лікарні задля економії встановлюють сонячні панелі, а також незабаром забезпечать фізіотерапевтичний кабінет сучасним медичним обладнанням.

Зачепилівська громада бере активну участь у різних проєктах, які націлені на покращення життя місцевих жителів. Наприклад, протягом 2023 року в ТГ встановили чотири водонапірні вежі (на суму понад 1 мільйон 500 тисяч гривень) та провели капітальний ремонт частини водогону в селищі Зачепилівка довжиною 410 метрів (загальна вартість робіт – 283 тисячі гривень). Це вдалося зробити за сприян­ня Міжнародної організації з міграції (МОМ) та некомерційної християнської інженерної організації Water Mission (США).

– Ми дуже вдячні партнерам, їх фінансова підтримка допомогла вирішити питання із водозабезпеченням та задоволенням базових потреб наших мешканців. Реалізувати одночасно такі недешеві проєкти в умовах обмеженості місцевого бюджету, звісно, було б неможливо, – підкреслює Зачепилівський селищний голова Олена Петренко. 

Потрапили до ТОП-5 області

Цьогоріч Зачепилівська громада подала заявку в пілотну проєктну активність «Мінігранти для громад з метою підтримки ВПО та постраждалих від агресії», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки UHF. Загалом було розглянуто 50 проєктних заявок із п’яти областей України. Проєкт Зачепилівської селищної ради увійшов до 25 переможців та п’ятірки кращих в області.

На початку липня відбулося підписання тристоронньої угоди між грантодавцем, БФ «Право на захист», Зачепилівським селищним головою Оленою Петренко та директоркою Зачепилівської центральної лікарні Інною Дрожжою. Грант для проєкту «Фізіотерапія – запорука здоров’я» має на меті допомогу в забезпеченні фізіотерапевтичного кабінету сучасним медичним обладнанням та інвентарем для лікування і реабілітації хворих. 121 170 гривень будуть використані, зокрема, для придбання електротерапевтичного приладу StimRehab2 MT2200.

Очільниця Зачепилівської громади Олена Петренко

Проєкт Зачепилівської громади увійшов до 25 переможців та п’ятірки кращих в області/ Фото: Зачепилівська селищна рада

Директорка лікарні Інна Дрожжа зазначає, що цей багатофункціональний фізіотерапевтичний апарат є вкрай важливим для допомоги пацієнтам.

– Це обладнання охоплює великий перелік патологій – суглобова, м’язова тощо. Наші спеціалісти призначатимуть певні процедури для реабілітації хворих, завдяки чому зменшуватиметься м’язова біль, покращиться рухова активність. Такої якості обладнання в нас не було, мали схожі, але вони не всім підходили. А їздити до найближчої лікарні у Красноград за 30–40 кілометрів – це вкрай затратно для наших пацієнтів, оскільки процедури потрібно робити щодня. Тож не кожен міг це собі дозволити, – розповідає очільниця медзакладу.

За її словами, фізіотерапевтичний кабінет з новим обладнанням орієнтовно почне працювати у вересні.

Економія коштів

Також цьогоріч у місцевій лікарні реалізується проєкт «Спеціальна програма підтримки України/EU4ResilientRegions». Меморандум про співпрацю укладено між німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ (GmbH), Зачепилівською селищною радою та Зачепилівською центральною лікарнею. У ньому йдеться про використання відновлювальних джерел енергії, «озеленення» української енергетики та зменшення вуглецевого сліду шляхом установлення аварійних джерел живлення від сонячних панелей.

Наразі в місцевій лікарні встановлюються сонячні станції з потужністю сонячних панелей 27,5 кВт та системи накопичення електричної енергії на 52 кВт, що приєднані до локальної електричної мережі. Це зроблено для зменшення залежності медзакладу від мережі. Вартість проєкту – майже 1 мільйон 343 тисячі гривень.

– Буде дуже велика економія у сплаті комунальних послуг. Витрати на енергоресурси для лікарні зменшуватимуться. Плюс  – до сонячних станцій підключено хірургічний комплекс, де розташовані операційна та інтенсивна терапія. Тепер у всьому корпусі буде електрика без залучення генератора, що також дасть економію на пальному. На зекономлені кош­ти можна буде, наприклад, купити якесь медобладнання чи щось інше корисне для лікарні, – каже очільниця громади Олена Петренко.

Директорка лікарні зазначає, що медицині приділяється серйозна увага з боку керівництва Зачепилівської селищної ради.

– Після об’єднання громади у 2020 році рівень медицини однозначно зростає. Проводяться капітальні ремонти, купується обладнання. Олена Петренко бере активну участь у нашій роботі: завжди цікавиться проблемами, допомагає в їх вирішенні, дає поради. Завжди вирішуємо проблеми разом, – каже Інна Дрожжа. 

Центральна лікарня в Зачепилівці, Харківська область

Зачепилівська центральна лікарня

Відзнака медиків

До речі, напередодні Дня медичного працівника Олена Петренко відвідала лікарню, аби привітати її працівників з професійним святом.

– Від щирого серця дякую медикам за нелегку, але таку необхідну для людей роботу. Впевнена, що заклади медицини громади й надалі будуть розвиватися та розширювати перелік послуг, що надаються населенню, – зазначила очільниця Зачепилівської громади.

За багаторічну сумлінну працю, високі професійні здіб­ності, особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та до Дня медичного працівника селищний голова нагородила грамотами: Сергія Головачова, Вікторію Клименко, Тамілу Яковенко, Ларису Бондаренко, Валентину Видюк, Вікторію Гаглоєву, Лесю Шкромаду, Анну Безчасну, Альону Зеленську, Олену Кононихіну, Юлію Щетиніну, Володимира Оверка та Андрія Сапка. Також Олена Петренко передала почесні грамоти від Департаменту охорони здоров'я ХОВА Інні Петренко та Яні Богдановій.

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко теж відзначила місцевих медиків. Грамоти отримали Інна Дрожжа, Юлія Литвин, Альона Твілєнєва та Ірина Бережна.

Медики Зачепилівської громади, Харківська область

Медпрацівники Зачепилівської громади

Центр первинної допомоги

Покращення умов роботи та якості послуг завдяки активній участі у проєктах відчула не тільки місцева лікарня, а й Центр первинної медичної допомоги. Його забезпечили лікарськими засобами та обладнанням на суму майже 1 мільйон 639 тисяч гривень. Це стало можливим завдяки проєкту «Спеціальна програма підтримки східної України (підконтрольні Уряду території)/EU4ResilientRegions», який співфінансується Європейським Союзом та впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітницт­ва GIZ (GmbH).

– Я дуже вдячна партнерам та міжнародним організаціям за те, що підтримують нас і поліпшують умови життя місцевих мешканців. Однозначно ми й надалі працюватимемо у цьому напрямі, аби залучати нові інвестиції. Дякуємо нашим Збройним Силам України, що маємо змогу жити та розвиватися в такий непростий час, – підкреслює Зачепилівський селищний голова Олена Петренко.

Нагадаємо, у Новопокровській громаді з’явилася мобільна амбулаторія.

Також ми розповідали про 81-річну лікарку з Краснокутської громади, до якої утворюються черги з пацієнтів.

А у трьох медзакладах Чугуєва виконали ремонт та встановили нове обладнання.