Чим здивував фестиваль "Олексіївська фортеця". Фото

20.09.2021 18:00 Златопіль
У Первомайській громаді завдяки перемозі в обласному конкурсі «Разом в майбутнє» відновився фестиваль на Олексіївській фортеці. Історичну дату – 290 років з часу побудови Української оборонної лінії відзначили сучасно, драйвово і з розмахом.

Сучасне свято на історичній території

18 вересня Олексіївська фортеця, що в Первомайській громаді Харківської області, ожила. На місці колишнього укріплення Української оборонної лінії 1731 року влаштували «Family fest». Тим самим організатори відзначили одразу дві історичні дати: 290 років від зведення Української оборонної лінії, частиною якої є Олексіївська фортеця, та 30-річчя з дня набуття Первомайським статусу міста обласного значення.

Історичну територію Олексіївської фортеці заповнили різноманітними локаціями та майданчиками, цікавими для дітей і дорослих. На ярмарку свої вироби представили майстри декоративно-ужиткового мистецтва: тут можна було знайти і іграшки, і прикраси та приладдя для дому, і гончарні вироби, і народний живопис. Для охочих долучитися до народного мистецтва проводилися майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, гончарства та оригінальних технік малювання.

Відвідувачів запрошували на різні активності і розваги для всієї родини: богатирські ігри і лучний тир, лабіринт і родинний квест, фудкорти, дитячий майданчик з анімацією та драйвове барабанне коло. На фестивалі було де сфотографуватися. Для цього облаштували чисельні фотозони та інсталяції, а якщо гості стомлювалися – мали змогу відпочити в зоні релаксу.

Читайте також: Концерт на Співочих терасах у Краснокутську зібрав більше п'яти тисяч глядачів. Фото

Тим часом на сцені виступали народні колективи, звучала етнічна музика, проводилися конкурси і розіграші.

У такій веселій атмосфері місцеві підприємці готували рекордну кашу. Найбільший в Україні «Казан чемпіон» наварив 15 тисяч порцій органічної каші з кукурудзи, гарбуза, винограду та кокосового молока. Так званий «кукурбуз» скуштувати могли всі охочі безкоштовно.

Присутній на фестивалі представник «Книги рекордів України» зробив необхідні виміри і вручив комерційному директору компанії «ТЕРРА» Олександру Ясинському посвідчення їх здобутків – диплом про встановлення нового світового рекорду в категорії «Кулінарія. Розміри».

 

Гості фестивалю

На гуляння з’їхалися не лише жителі Олексіївки, Первомайського та Лозової, а й гості з Харкова та інших міст України. Завітали на фестиваль і почесні гості: голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, народний депутат Олександр Літвінов, міський голова Первомайського Микола Бакшеєв, депутати обласної ради та представники органів місцевого самоврядування Первомайської та сусідніх громад.

– Я три дні перебувала у Львові, приїхала в Харків уночі. Але все одно вирішила взяти участь у цьому заході – і не пожалкувала ані хвилини, що я сюди приїхала, – поділилася особистими враженнями очільниця облради Тетяна Єгорова-Луценко. – Я лозівчанка, тут поблизу народилася, сюди приїхали на фестиваль мої тато й мама, усі родичі. Я отримала масу задоволень. Це дуже людське, душевне свято.

Фестиваль «Family fest» став можливим завдяки перемозі проєкту «Олексіївська фортеця – драйвер туризму» в обласному конкурсі проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє». За підтримки Харківської обласної ради його реалізували Первомайська міська рада, Харківський обласний центр культури і мистецтва, Харківський обласний центр туризму та ГО Моушн+. На його організацію і проведення було виділено півтора мільйона гривень: 1,05 мільйона гривень з обласного бюджету і 450 тисяч гривень – з місцевого.

Читайте також: Як залучають мільйони громади Харківщини

Під час урочистого відкриття фестивалю голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко вручила команді фестивалю сертифікат про втілення проєкту.

– Коли дивишся на кількість людей, які тут знаходяться, можна впевнено сказати, що цей проєкт виправдав себе, – розповіла «Слобідському краю» керівниця облради. – Саме співпраця місцевої влади, обласної влади, комунального підприємства, громадськості, людей, які представили тут свої локації, дала результат. Олексіївська фортеця ожила. Їй 290 років, і якщо ця грандіозна подія людям подобається, ми плануємо такі заходи проводити щороку. Я думаю, що кожного року свято на Олексіївській фортеці ставатиме більшим.

Фестиваль продовжився розважальною програмою на головній сцені. Для відвідувачів фестивалю виступили відомі гурти «Село і люди», «Євшан зілля», «Яри», «Фольк класік бенд», «Хор одиноких сердець сержанта Пеппера», Великий академічний Слобожанський ансамбль пісні і танцю та інші творчі колективи з усієї Харківщини.

Найвитриваліші дочекалися феєрверку та потанцювали на дискотеці. Але на цьому дива Олексіївської фортеці на завершилися.

Читайте також: День села з розмахом відзначили у Старовірівці. Фото

Велотур фортецями

Другого фестивального дня – 19 вересня – ще зранку гості долучилися до фітнес-тренування. А після розминки з Олексіївської фортеці стартував велотур TourDeFort. Учасникам запропонували дві дистанції на вибір. Основна дистанція – 75 кілометрів – передбачала одноденний веломаршрут по трьох фортецях, що збереглися до наших часів: Олексіївська, Михайлівська і Слобідська. Для цінителів двоколісного транспорту з базовою підготовкою був організований короткий маршрут у 40 кілометрів. Цей маршрут включав відвідування Олексіївської і Михайлівської фортець, а також історичних локацій уздовж річки Берека. Фініш обох дистанцій відбувався в селищі Біляївка.

А поки велосипедисти долали історичний маршрут, розваги на основній локації продовжувалися. Перед відвідувачами виступив рок гурт «Black smoke», театрально-експериментальна студія танцю «АРиРА» та інші місцеві і запрошені артисти. Фестиваль завершився святковою лотереєю і залишив у гостей багато яскравих вражень.

Довідка «СК»

Фестиваль «Family fest» організований завдяки перемозі проєкту «Олексіївська фортеця – драйвер туризму» в обласному конкурсі проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє». За підтримки Харківської обласної ради його реалізували Первомайська міська рада, Харківський обласний центр культури і мистецтва, Харківський обласний центр туризму та ГО Моушн+. На організацію і проведення фестивалю виділено півтора мільйона гривень: 1,05 мільйона гривень з обласного бюджету і 450 тисяч гривень – з місцевого.