У Золочівській громаді надаватимуть психологічну та емоційну підтримку дітям
З наступного місяця у Золочівській громаді Харківської області планують розпочати проєкт «Освіта в надзвичайних ситуаціях». Його мета – соціалізувати дітей в умовах воєнного часу.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла заступниця директора з виховної роботи Золочівського ліцею № 1, кураторка проєкту «Освіта в надзвичайних ситуаціях» Наталія Духан.
– У рамках проєкту «Освіта в надзвичайних ситуаціях», який реалізовуватиметься завдяки італійському благодійному фонду AVSI Foundation, будуть створені групи з дітей шкільного віку. З ними в режимі офлайн займатимуться педагоги згідно з програмою, яку надасть ця організація. Це буде щось на кшталт гурткової роботи: буде розвиваюче навчання, можуть бути якісь спортивні ігри тощо. Також до роботи з дітьми залучатимуть психологів. Вони виявлятимуть, чи потрібна дитині психологічна допомога, чи якесь психологічне розвантаження. Крім цього, з фахівцями працюватимуть і батьки учнів. Представники організації кажуть, що в разі потреби вони можуть надати матеріальну підтримку окремим дітям, – розповіла медіа «Слобідський край» Наталія Духан.
Вона каже, що цей проєкт планували запускати вже завтра, 15 лютого, втім через неспокійну ситуацію в громаді старт вирішили перенести. Наразі заняття планують розпочати 1 березня, однак за потреби початок проєкту знову можуть відтермінувати.
Благодійний фонд AVSI Foundation забезпечив усім необхідним – від канцтоварів до якогось спортивного інвентарю. За умовами проєкту заняття повинні проводитися в приміщенні, де є бомбосховище. Одним з таких в громаді є Золочівський будинок дитячої та юнацької творчості, який для соціалізації дітей надала Золочівська селищна рада.
– Це дуже важливий проєкт, оскільки вже треба починати думати про здоров’я дітей, які довгий проміжок часу перебувають на дистанційному навчання. В такий спосіб ми намагатимемося хоч трішечки відволікти учнів від «дистанційки» і сидіння за комп’ютером, і загалом від постійного місцезнаходження вдома. Діти повинні адаптуватися до нинішніх умов. Самостійно вони це робити не можуть, тому за дітьми потрібен нагляд кваліфікованих людей, – вважає Наталія Духан.
За умовами проєкту до занять, які проходитимуть після уроків, долучать близько 200 дітей. У кожному навчальному закладі громади з’явиться оглошення про старт проєкту, там будуть контактні телефони, за якими дитина чи її батьки зможуть отримати всю необхідну інформацію. Також у разі потреби Золочівська селищна рада розглядатиме можливість підвозу дітей із сільської місцевості.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чим оснащені Пункти Незламності в Золочівській громаді. А кілька тижнів тому у ТГ повністю відновили газопостачання та заживили села Макарове і Дуванка.
Більше новин селища Золочів та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.
Читайте також:
Сім громад Харківської області отримали гуманітарну допомогу