Відбудова Північної Салтівки: тільки один будинок неможливо відновити
В одному з найбільш постраждалих районів Харкова, на Північній Салтівці, триває відновлення. Наразі туди повернулися великі мережі супермаркетів, аптек, відкрилися локальні крамниці та інші заклади. До того ж фахівці заявляють, що зможуть відбудувати переважну більшість житлових будинків.
Життя повертається
У пресслужбі Харківської міськради повідомили, що на Північній Салтівці поступово відновлюються торговельні точки та сервісні заклади, щоб задовольнити потреби місцевих мешканців.
Наразі відкрилися два супермаркети мережі «АТБ-маркет» на вулицях Дружби Народів та Гвардійців Широнінців. Аптеки мереж «9-1-1» та «МедСервіс» також розпочали роботу у відремонтованих приміщеннях на вулицях Наталії Ужвій та Гвардійців Широнінців.
Окрім цього, на Північній Салтівці працюють кілька павільйонів, включно з магазинами «Посад» та «Салтівський м’ясокомбінат», а також невеликі продуктові крамниці. Мешканці району можуть скористатися послугами СТО та автомийки на вулиці Дружби Народів.
Працюють дві перукарні – на вулицях Наталії Ужвій та Дружби Народів. До того ж на вулиці Дружби Народів відкрився магазин товарів для тварин «Хвастун».
А ще розпочалася торгівля на майданчику «Наталка» на вулиці Наталії Ужвій.
Відновлять більшу частину будинків
Голова правління «Житлобуд-1» Олександр Харченко в ефірі «Українського радіо. Харків» зазначив, що у місті зможуть відновити більшу частину пошкоджених будинків. На тій же Північній Салтівці не можна буде реконструювати тільки одну 16-поверхівку з двох під’їздів, що розташована за адресою: вулиця Наталії Ужвій, 82. В одному під’їзді повністю відсутні перекриття.
Як повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, у цьому будинку вже відбулася експертиза. Її висновки: один з під’їздів відновити неможливо, а другий пошкоджений приблизно на 65 %, однак після розбирання завалів рівень пошкодження може виявитися вищим.
Раніше очільник міста планував, що на місці будинку можна створити музей-меморіал, але власникам квартир у багатоповерхівці ця ідея не сподобалася.
Як заявив Олександр Харченко, нині йде уточнення та корегування плану щодо відновлення будинків на 2023 рік. Компанія «Житлобуд-1» працює над відновленням 100 будинків по всьому Харкову, що були пошкоджені внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Великі роботи вже проведені у районі Північної Салтівки, зокрема у будинках на вулицях Метробудівників та Наталії Ужвій.
– Триває стійка й планомірна робота. Будинки не припиняють ремонтувати. Є такі, де по вісім поверхів перекриттів поновлюємо. Це неймовірно складні роботи, – зазначив голова правління «Житлобуд-1».
Одним з надскладних будинків для відновлення є багатоповерхівка по вулиці Наталії Ужвій, 62, однак, за словами голови правління будівельної компанії, її можна відновити.
Також Олександр Харченко зауважив, що роботи з відновлення цього року фінансують лише коштом міського бюджету. Іншого фінансування немає.
– Якби було б додаткове фінансування, темпи були б швидшими, – переконаний голова правління «Житлобуд-1».
У Харкові відновили програму доступного житла
Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення через значні пошкодження інфраструктури, будинків та з інших причин укладання і фінансування договорів за програмою доступного житла були призупинені.
Наразі в обласному центрі пошкоджено понад чотири тисячі житлових будинків. Однак до міста повернулася значна кількість мешканців, також Харків прийняв багато внутрішньо переміщених осіб. З огляду на це було ухвалено рішення про відновлення дії Міської цільової програми будівництва (придбання) доступного житла на 2021–2030 роки.
У травні три родини вперше отримали кредити на власне житло за міською програмою під час дії воєнного стану. Загальна сума кредитів склала 4,7 мільйона гривень. Як зазначив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний (ця установа є виконавцем програми), наразі це єдина іпотечна програма, яка працює в Харкові.
Також у Департаменті економіки та комунального майна повідомили, що у планах на наступні місяці – відновити роботу й за іншими напрямами програми доступного житла.
Нагадаємо, наразі у Харкові живе приблизно 1,1 мільйона людей. Нову хвилю повернень очікують на початку літа.
Проїзд у метро, трамваях, тролейбусах та міських автобусах залишається безкоштовним для всіх пасажирів. За словами мера, проїзд буде безоплатним до тих пір, допоки буде така можливість.
Нагадаємо також, архітекторам та студентам пропонують взяти участь у конкурсі з відновлення Північної Салтівки у Харкові. За найкращий проєкт заплатять 10 тисяч доларів.
Головні новини Харків читайте на нашому сайті.
','На Північній Салтівці не зможуть відновити лише один будинок','новини Харків, Північна Салтівка новини, відновлення Північної Салтівки, Житлобуд-1, вулиця Наталії Ужвій, магазини повертаються','В одному з найбільш постраждалих районів Харкова, на Північній Салтівці, триває відновлення. Наразі туди повернулися великі мережі супермаркетів, аптек, відкрилися локальні крамниці та інші заклади. До того ж фахівці заявляють, що зможуть відбудувати переважну більшість житлових будинків.
Читайте також:
У Харкові можуть відмінити деякі затребувані маршрути трамваїв і тролейбусів: причини