Війна змінила життя мешканців Васищевського старостинського округу Безлюдівської громади: щоб протистояти окупантам, мешканці почали допомагати фронту. Спільна мета об’єднала людей різних професій і різних вікових категорій.
Не можеш воювати – допомагай
Зараз нікому не можна стояти осторонь, упевнені жителі Васищевого.
Андрій Красовський
організатор волонтерського пункту
Не можеш воювати, допомагай, як і чим можеш. Якщо мені здоров’я не дозволяє піти в армію, то хоча б займаюся тим, що допомагаю фронту
З початком війни вони організували місцеву дружину, яка слідкувала за порядком. Довелося й вирішувати проблеми із вивезенням відходів – сміттєвоз приїжджав уже не так регулярно, кучугури сміття росли. Щоб машина вивезла все, водієві доводилося робити кілька поїздок. Коли приїжджав сміттєвоз, люди організовувалися, щоб пришвидшити процес і прибрати територію навколо сміттєвих баків.
Допомога фронту
На початку війни волонтери допомагали мешканцям селища з продуктами та ліками. Згодом почали допомагати фронту.
– Люди приносили для воїнів хто що міг. Овочі, фрукти, м’ясо. Пані Руслана з донькою Іриною печуть пиріжки і млинці для захисників. Усе це ми відвозимо на фронт, – розповідає Андрій Красовський.
За його словами, майже кожні два тижні вони відвозять бійцям домашні смаколики, засоби гігієни, маскувальні сітки та нашоломники.
Виплітають захист для воїнів
Васищівськими «павучками» виплетені вже метри і метри сіток. До плетіння долучаються люди різного віку і різних професій. Наймолодшим виповнилося 15, а найстаршій жіночці минуло 75 років.
За будь-якої нагоди долучається до допомоги військовим Костянтин Кожурін.
– У чоловіка проблеми з опорно-руховим апаратом, але він сідлає велосипед і їде до нас. Робота, звичайно, знаходиться для кожного. Костянтин допомагає скручувати порізану тканину для сіток у рулончики. Він також завжди готовий допомогти з будь-якою посильною роботою, – каже Андрій Красовський.
Волонтерка Наталя говорить, що вони плетуть сітки, бо хочеться бодай трішки допомогти нашим захисникам.
– Сітки плетемо на замовлення військових. Кольори залежать від пори року і місцевості. Також виготовляємо нашоломники, – розповідає інша волонтерка, Світлана.
Волонтери зазначають, що жителі старостинського округу одразу відгукуються на заклик допомогти.
– Не відмовляється ніхто. Коли напишу оголошення, що потрібна допомога, то одразу відгукуються. В основному сітки плетуть 16–20 чоловік. Більше у приміщенні не поміститься, – каже Андрій Красовський.
Зараз роботу волонтерам набагато полегшує електроніж, який подарував односелець Олег. Раніше тканину різали вручну, а це і важко, і процес сповільнює.
З коштами для придбання тканини також допомагають місцеві мешканці.
– Якщо я, наприклад, о 8-й ранку оголошую збір, то до вечора вже є потрібна сума. Щоправда, гроші, які витрачаємо на придбання тканини, невеликі – це 6–7 тисяч, – розповідає пан Андрій.
У спільному домі повинно бути чисто
Такої думки дотримуються мешканці Васищевого. Тож, коли Андрій Красовський оголошує екологічні акції, знаходиться багато бажаючих.
– Прибираємо ліс, річку. Навіть коли йду на прогулянку з дружиною, то завжди беру сумку, щоб прибирати те, що попадеться під ногами. Дружина мене в цьому підтримує, як і в усій волонтерській діяльності, – каже чоловік.
На його думку, зараз екологічні акції дуже потрібні, адже люди повинні берегти і поважати природу. Дуже важливо опікуватися навколишнім середовищем, яке знищують вороги.
– Наші воїни очищають землю від окупантів, а ми маємо тримати в чистоті наш спільний дім. Вірю, що буде Перемога. Ми відбудуємо все, і наші села стануть ще кращими. Щоправда, за це ми платимо надзвичайно велику ціну, – додає Андрій Красовський.
Читайте також:
Добра справа: як у Сахновщині шиють одяг для захисників