Як через декоративне мистецтво формується образ Харківщини

Зображення: Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва Зображення: Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

На Харківщині працюють над створенням сучасного та впізнавального образу регіону. До цієї справи пропонують долучитися місцевим майстрам – взяти участь у конкурсі «Дарунок з Харківщини». 

Про це медіа «Слобідський край» повідомила директорка комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Віра Лагутіна.

Прийом заявок на участь у конкурсі триває до 4 серпня. Взяти участь можуть не тільки досвідчені майстри, які працюють у традиційних для Харківської області жанрах декоративного мистецтва, а й новачки. Головна мета конкурсу – сформувати сучасний та впізнаваний образ Харківщини, сприяти розвитку виготовлення сувенірної продукції, в якій відіб’ються особливості культурного контексту регіону, допомогти талановитим людям вийти на більшу аудиторію.

– Участь у конкурсі – можливість майстрам не тільки познайомити аудиторію з власною творчістю, а й за можливості її комерціалізувати. На наш погляд, конкурс має створити імпульс для розвитку культури Харківської області, – зазначила Віра Лагутіна.

Організатори конкурсу очікують побачити оригінальні роботи, в яких можна впізнати Харківську область, а також такі, що належать до традиційних для території регіону жанрів, зокрема лялькарство, коцарство, лозоплетіння тощо.

– Харківщина дуже спеціалізований регіон. Ми хочемо відродити лозоплетіння, коцарство – традиційні види декоративного ремесла саме для Харківщини, де майстрів залишилося небагато, – зауважила завідувачка відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва і виставкової діяльності Обласного центру культури і мистецтва Наталія Педан.

Саме тому, за її словами, номінації конкурсу включають краєвиди, геральдику, історичне вбрання, харківські ремесла, «креатив по-харківськи». З 1 по 9 листопада організатори планують оприлюднити результати, нагородити переможців та презентувати електронний каталог.

«Слобідський край» раніше розповідав як у Балаклійській громаді навчали дітей через гру.