Рецепт Сахновщини: що потрібно зробити, аби молодь залишилася у громаді

Мешканні Сахновщинської ТГ під час заходу / Фото: Слобідський край Мешканні Сахновщинської ТГ під час заходу / Фото: Слобідський край

У Сахновщинській ТГ Харківщини представники місцевого самоврядування, працівники культури та експерти з децентралізації разом із мешканцями обговорили, як думка і поведінка кожної людини впливає на розвиток громади.

Як повідомляє «Слобідський край», в ході дискусії «Індивідуальні свободи, права та обов’язки громадян» її учасники, орієнтуючись на Конституцію України, обговорювали питання про відповідальність громадян. Особливу увагу приділили вихованню дітей, адже саме вони є запорукою розвитку будь-якої громади у майбутньому.

– Ми повинні якомога більше уваги приділяти їхньому вихованню. Особливо зараз, коли йде війна і діти не мають можливості відвідувати школу. Наразі працюємо над відновленням офлайн-навчання та наданням можливості наймолодшим жителям громади відвідувати дитячий садочок. Діти мають адаптуватися в соціумі та вчитися комунікувати одне з одним. Наша мета, щоб якомога більше молоді залишалося в громаді, а для цього потрібно забезпечити у нас комфортні умови життя, – сказав Сахновщинський селищний голова Володимир Суєцький.

Важливий вплив на формування дітей у сучасних реаліях мають, зокрема, культурні осередки. До таких у громаді належать бібліотеки, які в умовах онлайн-навчання фактично стали одним з головних місць спілкування, куди приходять і місцеві мешканці, і ВПО, і молодь. Бібліотеки не лише виконують функцію інформаційного простору, але й стали центрами арт-терапії та духовності, розповіла директорка Сахновщинської публічної бібліотеки Любов Волошина.

– Ми проводимо різні заходи і майстер-класи, які вчать дітей комунікувати між собою. Маємо багатий книжковий фонд. Діти охоче беруть паперові книги – багатьом подобається читати саме їх, а не цифрові версії в гаджетах, – зауважила Любов Волошина.

Головне – щоб бібліотечні заклади надавали різні сучасні послуги, цікаві для кожного жителя громади. А для цього необхідно зміцнювати матеріальну базу.

Ранішеми писали, що у Богодухівській громаді працює мережа цифрових освітніх центрів з укриттями.

Також нагадаємо, Старосалтівська громада проводить онлайн-голосування серед мешканців, які мають визначити, яка із запропонованих концепцій молодіжного розвитку буде реалізована.