Чи знаєте ви харківських митців, відомих у світі? Пройдіть тест
Колаж: "Слобідський край"
Харківщина завжди перебувала у вирі мистецького життя, а ще була колискою митців, які знаходили визнання не тільки у нас, але й за кордоном. Не вірите? Нумо відповідати на запитання – і ви дізнаєтеся багато нового для себе.
1/10
Картини цього художника – уродженця Харківщини – увійшли не тільки в хрестоматії та шкільні підручники, але й навіть стали джерелом анекдотів, прислів’їв та мемів. Більшу частину життя він прожив за кордоном, але вважав себе українцем і всіляко це підкреслював і в житті, і у творчості. Це:
Цей варіант картини «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» знаходиться в колекції Харківського художнього музею
Цей художник народився в Ізюмі і майже все життя прожив у Харкові. Свою творчість він присвятив Слобожанщині, прославивши її в Європі. Мова йде про:
Художник та одна з найвідоміших його робіт – «Козаки»
Автор цього полотна – до речі, найбільшого в експозиції Харківського художнього музею – знаний в Європі представник академічного живопису, народився на Харківщині у селищі Печеніги. Його прізвище:
Найбільша за площею картина в Харківському художньому музеї – «Ісаврійські пірати, які продають свою здобич»
Ця жінка народилася під Харковом у селі Нескучне, неподалік від Липців, у родині відомих митців. Там же був написаний цей автопортрет, який приніс їй визнання як художниці. Це:
Фрагмент відомого автопортрета, написаний поблизу Харкова
Всесвітньо відомий автор «Чорного квадрата», яскравий представник авангардизму Казимир Малевич тісно пов’язаний з Харківщиною. Він:
Фрагмент автопортрета Казимира Малевича. Джерело: uain.press
Харків’янина Василя Єрмілова вважають зачинателем:
Портрет Василя Єрмілова та його робота «Гітара». Колаж: «Слобідський край»
Відомо, що уродженець Слобожанщини Василь Кричевський, який навчався та певний час працював у Харкові, був не тільки яскравим художником та видатним графіком (йому належить авторство державного герба УНР), а й творцем нового стилю в архітектурі. Це:
Будинок Полтавського земства. Архітектор – Василь Кричевський. Фото: bestguide.com.ua
Леонора Блох – жінка-скульптор, яка виховала цілу плеяду професіоналів-скульпторів у Харкові 20–30 років минулого століття, здобула скульптурну освіту у Франції. Її вчителем був:
Леонора Блох у скульптурній майстерні. Фото: artpark.gallery
Його прізвищем була названа ціла школа в українському мистецтві 20–30 років, а сам він був яскравим представником українського Відродження. У творчості поєднав досягнення світової культури та українське народне мистецтво. Це:
Митець та його твори. Колаж: shufliada.com
Вона мала харківське коріння, прожила усього 26 років, проте стала першою жінкою-художницею із Східної Європи, чиї картини потрапили до Лувру. Її ім’я:
Фрагмент автопортрета художниці з мольбертом. Джерело: wikiart.org
Більше про художників Харківщини можна прочитати тут:
Оперативні новини читайте в нашому Telegram
Підписуйтесь на Google News, щоб бути у курсі останніх новин.