Чи знаєте ви про вклад харківських вчених у світову науку? Пройдіть тест

Колаж: "Слобідський край" Колаж: "Слобідський край"

Харківський вклад у науку – це не тільки космос або фізика чи математика. Вчені, які мають безпосереднє відношення до Харківської області, здобули першість у багатьох інших галузях науки. Не вірите? Нумо проходити нашу вікторину! Запевняємо – ви дізнаєтеся багато неочікуваного. 

1/10

Цей вчений народився та здобув освіту на Харківщині. Він отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини. Його прізвище:

Фото ілюстративне. Джерело: ukrinform.ua Фото ілюстративне. Джерело: ukrinform.ua

Ім’я вченого Саймона (Семена) Кузнеця, також Нобелівського лауреата, який жив та навчався у Харкові, але працював у США, стало відомо широкому загалу відносно недавно. За роботи в якій галузі він отримав «Нобелівку»?

Саймон Кузнець. Фото: ukrinform.ua Саймон Кузнець. Фото: ukrinform.ua

На дверях кабінету цієї нестандартної людини, Нобелівського лауреата, геніального вченого-фізика ХХ століття під час його роботи у Харкові в УФТІ був напис «Обережно, кусається», а сам він не визнавав ніяких авторитетів та обожнював свою роботу. Йдеться про:

Фото: azerhistory.com Фото: azerhistory.com

Людина карколомної долі, Василь Каразін відомий як засновник Харківського університету. Але це не єдине, за що ми можемо бути йому вдячні. У своєму маєтку Кручик Василь Каразін також:

Пам'ятник В.Н. Каразіну біля ХНУ, який носить його ім'я. Фото: moniacs.kh.ua Пам'ятник В.Н. Каразіну біля ХНУ, який носить його ім'я. Фото: moniacs.kh.ua

Професор Харківського університету Марін Дрінов став першим в історії міністром культури:

Марін Дрінов. Фото: library.univer.kharkov.ua Марін Дрінов. Фото: library.univer.kharkov.ua

Цей уродженець села Зарожне Харківської області став засновником вітчизняної хірургії та вчителем Миколи Пирогова. Він першим у світі запропонував використати вапно для дезінфекції та пропагував щеплення від віспи. Його звали:

Пам'ятник у с. Зарожне. Фото: wikipedia.org Пам'ятник у с. Зарожне. Фото: wikipedia.org

Засновником ракетних військ та розробником власної теорії ракетної тяги була людина, доля якої пов’язана з Харковом. Це:

Коллаж: "Слобідський край" Коллаж: "Слобідський край"

Як відомо, у 1932 році було вперше розщеплено ядро літію: спочатку – у Великобританії, а через півроку – в Харкові, в УФТІ. Займалася цим четвірка молодих фізиків, серед яких був майбутній «батько» найбільшого у світі лінійного ядерного прискорювача в П’ятихатках. Мова йде про:

Зображення ілюстративне. Джерело: nas.gov.ua Зображення ілюстративне. Джерело: nas.gov.ua

Харківські вчені та конструктори наприкінці 50-х років минулого століття спеціально для Антарктиди розробили:

Украінська дослідна станція "Академік Вернадський" в Антарктиді (сучасний вигляд). Фото: glavcom.ua Украінська дослідна станція "Академік Вернадський" в Антарктиді (сучасний вигляд). Фото: glavcom.ua

Харківський учений, засновник Інституту судової медицини Микола Бокаріус був першим у країні, хто застосував:

Микола Бокаріус. Фото: crimcongress.com Микола Бокаріус. Фото: crimcongress.com