Молодь і реформи в Олексіївській громаді: як змінюють підходи
Як змінити свідомість мешканців і створити умови для їхнього розвитку? В Олексіївській громаді Харківської області обговорили, як молодь і реформи формують майбутнє громади навіть у складні часи.
В Олексіївській громаді відбулася дискусія «Реалізація ключових реформ». Актуальні питання обговорювали представники місцевої влади, бізнесу, громадського сектора та активні жителі ТГ.
Олексіївський сільський голова Анатолій Страхов наголосив, що ставить за мету створити умови для самореалізації жителів громади.
– На жаль, наше населення до сих пір вважає, що їм хтось щось винен дати. Ми намагаємося змінити свідомість, наголошуючи, що громада створює простір, можливості для самореалізації її мешканців, які бажають розвиватися, – заявив Анатолій Страхов, зазначивши, що велику увагу в цій роботі приділяється взаємодії з молоддю.
Анатолій Страхов: громада має створити простір для самореалізації населення
Станіслав Сурженко, представник ГО «Коло Лісу», яка працює з молоддю, вважає, що підростаючому поколінню потрібна мотивація брати участь в управлінні, а також розуміння можливостей, які готова надати громада.
– Спілкуючись з молоддю, завжди кажу: якщо хочете щось змінити, треба бути в числі депутатів або у виконавчих органах влади. Водночас потрібно підвищувати інформованість – чим громада може допомогти молодій людині, яка часто має хист, але не має досвіду. Сучасна молодь має розуміти свій інтерес жити в громаді, – сказав Станіслав Сурженко.
Усі такі інструменти саме і надає децентралізація. Водночас представник місцевого бізнесу зазначив, у ході реалізації реформи є деякі і недоліки.
– Позитивна тенденція в тому, що більше людей беруть участь у самоврядуванні, в них з’являються нові можливості. Але виникали труднощі з управлінням територіями громади, які збільшилися, та бюджетуванням. Війна не залишила часу, щоб без стресів пройти всі етапи реформи на перших кроках, – висловив свою думку під час дискусії керівник агрофірми «Киселі», депутат місцевої ради Сергій Лобас.
Навіть за умов війни децентралізація відкриває можливості
Експерт з децентралізації Віктор Нестеренко зауважив, що навіть за умов воєнного часу в громаді мають прогнозувати її подальший розвиток. Зокрема, так, щоб поверталися люди, які виїхали через війну.
– Кожний має зрозуміти свою роль та робити те, що від нього залежить. Потрібно вже зараз думати про забезпечення спроможності громади та створення робочих місць, підготовку фахівців, які будуть самостійно приймати важливі рішення та брати на себе відповідальність, – наголосив Віктор Нестеренко.
Раніше «Слобідський край» розповідав, які надаватиме послуги кабінет відновлення у Шевченковому.
Читайте також:
Вплив війни на бюджети громад Харківщини: виклики та рішення