Населення збільшилося на 73 %: як змінилася Коломацька громада після прибуття ВПО
У Коломацькій громаді представники місцевого самоврядування, активні громадяни та експерти з децентралізації обговорили питання, як налагодити співпрацю влади з місцевими жителями, щоб це забезпечувало найкращі результати.
Як повідомляє медіа «Слобідський край», у Коломацькій ТГ відбувся захід «Підвищення рівня співпраці між ОМС, громадянським суспільством та громадянами».
Зокрема, учасники обговорили питання внутрішньо переміщених осіб та їхній внесок у розвиток громади, де вони оселилися через війну. На початку повномасштабного вторгнення до громади, де мешкало 6900 людей, приїхало ще 5500 осіб, тобто додалося ще 73 відсотки від наявного населення. Наразі кількість ВПО суттєво не зменшилася.
– Це велика кількість людей, яким треба було допомогти з поселенням або житлом, з гуманітарною підтримкою, з роботою. Спочатку було важко, але, як виявилося, ВПО із Чугуєва, Харкова, Дергачів, Золочева, Куп’янська дали громаді поштовх для розвитку. За цей час вони відкрили в нас близько 80 ФОПів та ПП. Це перукарні, салон краси, магазини, кафе – саме те, що завжди потрібно людям. Тож ми вдячні нашим ВПО та готові усіляко сприяти тому, щоб вони й надалі відкривали і розвивали свій бізнес у нашій громаді, – розповів Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий.
Крім того, завдяки власній справі ВПО забезпечують роботою не тільки себе, вони також створюють робочі місця для місцевого населення та поповнюють бюджет громади. Тож підтримуючи їхній малий бізнес, Коломацька ТГ гарантує свій розвиток та забезпечує населення якісними послугами, які потребують люди.
Нагадаємо, з 14 травня жителі Коломацької громади зможуть отримувати ID-паспорт громадянина України та закордонний паспорт у своєму центрі надання адмінпослуг.
Також ми писали про відкриття Центру спільнотворення у Близнюках. Він служитиме платформою для діяльності громадських організацій, де вони можуть безкоштовно користуватися приміщенням і всім технічним оснащенням.
Читайте також:
Люди відразу об’єдналися: як жителі Новопокровської громади вирішують проблеми під час війни