Навіть у віддалених селах: як працює медицина у Зачепилівській громаді

Центр Зачепилівки/«Слобідський край» Центр Зачепилівки/«Слобідський край»

Зачепилівська громада з місцевого бюджету фінансує роботу п’яти пунктів здоров’я.

 

Як розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край» очільниця Зачепилівської громади Олена Петренко, наразі в громаді задекларовано до 95 % населення, включно з ВПО.

– Ми намагаємося як сільська громада також бути конкурентоспроможними на рівні району. Так, у нас немає 25–30 медичних пакетів. Так, у нас немає деяких спеціалістів. Утім у нас є штат 98 – вторинної медицини та 50 – штат первинної медицини. І я вважаю, що це для віддаленої сільської громади дуже потужно. У нас немає затримок заробітної плати для медиків. Навіть під час повномасштабного вторгнення жодного разу в нас не було затримок заробітної плати в жодній структурі громади, – зауважила Олена Петренко.

Наразі всі пункти здоров’я та амбулаторії, навіть у віддалених селах, забезпечені генераторами. Пункти здоров’я, до речі, необхідні для людей похилого віку, які не мають можливості під’їхати до центру громади або амбулаторії. У таких пунктах працює медична сестра, яка має транспорт та необхідні ліки, обладнання та може надати повноцінну послугу жителям.

– У нас є п’ять пунктів здоров’я. Національна служба здоров’я не покриває витрати на них. Стояло питання про ліквідацію пунктів здоров’я або скорочення штату. Утім ми не скоротили та не ліквідували їх. Ми почали їх фінансувати з місцевого бюджету – фінансуємо заробітну плату та утримання енергоносіїв. Тож люди можуть отримати медичні послуги на місцях. Не в усіх наших жителів є можливість і кошти доїхати до центру громади. І не в усіх є пільги, – зазначила очільниця громади.