Рада ВПО у Берестині: як працюють з переселенцями

Дискусія щодо співпраці між самоврядуванням та громадськістю у Берестині Дискусія щодо співпраці між самоврядуванням та громадськістю у Берестині

Як установити конструктивну комунікацію з населенням, щоб активізувати та залучити якомога ширші верстви населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до питань управління, обговорили у Берестинській громаді Харківської області.

Дискусія «Підвищення рівня співпраці між органами місцевого самоврядування, громадянським суспільством та громадянами» пройшла у Берестинській громаді. Про це пише кореспондент медіа «Слобідський край».

До участі в обговоренні долучилися представники міської влади, бізнесу та активні жителі громади.

Серед питань, які порушувалися під час заходу, – інтеграція переселенців. У квітні 2024 року в громаді була створена Рада з питань внутрішньо переміщених осіб. Мета – виявити та вирішити найбільш нагальні питання для ВПО, які зараз перебувають у громаді.

Деякі з внутрішньо переміщених осіб працевлаштовані, знайшли житло в громаді. Крім того, на дослідній станції є гуртожиток, де 16 сімей отримали житло. Також ВПО проживають у гуртожитках навчальних закладів. Там облаштовані місця тимчасового компактного поселення, – розповіла начальниця відділу соціального захисту населення Берестинської міської ради Олена Богданець, яка також входить до Ради ВПО.

На середину січня в Берестинській громаді було зареєстровано 8860 переселенців.

З початку розпорядженням міського голови, а потім рішенням виконавчого комітету міської ради був затверджений склад Ради ВПО, куди входять 15 осіб, з них вісім – внутрішньо переміщені особи. Засідання проводяться щомісяця. Присутніми на них можуть бути не тільки члени ради. Є робоча група у месенджері Telegram, куди перед засіданням надсилаються пропозиції щодо порядку денного, – пояснила Олена Богданець.

Для того щоб визначити питання, що найбільше хвилюють внутрішньо переміщених осіб, рада провела опитування.

Ми проводили опитування в соціальних мережах, а також по старостатах розповсюджували анкети. За підсумками опитування проводили аналіз, щоб зрозуміти потреби ВПО, що їм необхідно у першу чергу. Серед основних питань, які мають значення саме для них, зокрема, встановлення статусу дитини, потерпілої від бойових дій, зміни у законодавстві стосовно виплат внутрішньо переміщеним особам, виплати компенсацій за житло, гуманітарна допомога, – зазначила Олена Богданець.

Вона зауважила, що з низки питань, які потребують додаткової допомоги фахівців, наприклад, щодо отримання компенсацій, Рада готує спеціальні роз’яснення.

Як змінюють підходи до розвитку Олексіївської громади «Слобідський край» повідомляв раніше.