Разом з дорослими розбудовують громаду: як у Новій Водолазі навчають молодь

Зустріч з вихованцями нововодолазької Джури.Фото: Слобідський край Зустріч з вихованцями нововодолазької Джури.Фото: Слобідський край

У Нововодолазькій громаді Харківської області для молоді запроваджені різні форми самоорганізації, навчання та участі у суспільному житті.

Дискусія «Національна самоідентифікація: реінтеграція громадян» за участю представників ГО молодіжний клуб «Джура» пройшла у Новій Водолазі, передає кореспондент медіа «Слобідський край».

Розмова йшла про участь молоді у житті громади, ким школярі себе бачать у майбутньому, з якими навичками увійдуть у доросле життя.

Нововодолазька громада активно працює з молоддю. Свого часу тут були утворені молодіжна рада та молодіжний центр.

Для організації дозвілля молоді є багато напрямів – спорт, гуртки, тренінги. Проходять творчі ярмарки, концерти. Є учнівське самоврядування, зазначила курінна отаманка «Джури» Єлизавета Дякова.

Учасники клубу «Джура» часто долучаються до різних проєктів, які організовує селищна рада.

Разом із дорослими вони беруть участь у тренінгах, навчаннях тощо. Тож вони вже мають певний досвід. Зокрема, як писати та реалізовувати проєкти, що вони вже робили, розповіла заступниця директора Нововодолазького ліцею № 3 Олена Герус.

Разом із патріотичним вихованням та активним способом життя у клубі «Джура» молодь навчається громадській діяльності.

Ми націлюємо нашу молодь на те, щоб бути лідерами, спроможними впливати на процеси в громаді або на більш високих рівнях. Думаю, вони матимуть знання та досвід, щоб вирішувати питання розбудови громади, економічного розвитку, політики, – наголосив керівник «Джури» Сергій Тиндик.

– У «Джурі» зрозуміла, що мені подобається бути в команді, навчатися або навчати. Я почала замислюватися, що у дорослому житті бачу себе на керівній посаді, – зауважила учасниця «Джури» Ангеліна Головіна.

«Джура» – хороша модель, щоб долучити молодь до активного суспільного життя, вважає експерт з децентралізації Віктор Нестеренко.

– Як вчитися бути управлінцями? Ви проводите збори за певною процедурою: порядок денний, обговорення, рішення, протокол. Робота місцевої ради більш формалізована, але на таких само принципах. Маєте реалізувати ці навички у дорослому житті. Готуючи заходи, отримуєте навички організації та управління, які стануть у пригоді у професійній кар’єрі або громадській діяльності, – переконаний Віктор Нестеренко.

Нововодолазькі джури – учасники військово-патріотичної гри для молоді «Сокіл» («Джура»), організованої Міністерством освіти та науки України за сприяння інших міністерств, відомств і громадських організацій. Гра запроваджена з метою удосконалення змісту, форм та засобів патріотичного виховання учнівської молоді у загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах України.

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що у Новій Водолазі відкрився Простір соціальної адаптації.