У Харкові бізнес звільнили від деяких податків: що це означає для підприємців
У Харкові прийняли важливе рішення для підтримки бізнесу під час війни.
Як повідомляє медіа «Слобідський край», 30 квітня на позачерговій сесії міської ради було ухвалено рішення про надання пільг зі сплати податків за землю та нерухомість для фізичних, юридичних осіб та ФОПів у Харкові. Згідно з ним, пільги діятимуть з 1 квітня по 30 червня 2024 року. Це означає, що:
● Скасовано податкове зобов’язання після нарахування орендної плати за земельні ділянки комунальної форми власності для фізичних, юридичних осіб і підприємців.
● Ставка земельного податку на ділянки фізичних і юридичних осіб складатиме 0 % від їх нормативної грошової оцінки.
● Ставка податку за нерухоме майно (якщо це не земельна ділянка, яка перебуває у власності юридичних осіб) установлена на рівні 0 %.
● Платникам єдиного податку четвертої групи надано стовідсоткове зменшення податкових зобов’язань.
За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, це рішення сприятиме підтримці бізнесу, який продовжує працювати на прифронтовій території попри постійні обстріли. Надані пільги призведуть до втрати близько 1 мільярда гривень з міського бюджету.
Як пояснив кореспондентці медіа «Слобідський край» президент ГО «Асоціації приватних роботодавців» Олександр Чумак, необхідні зміни для підтримки, утримання та повернення бізнесу формувалися ще з осені 2022 року. Наразі Харківщина є регіоном з високим ризиком ведення господарської діяльності та високими соціальними ризиками через постійні обстріли. Тож, за його словами, найбільш прийнятним і мотивуючим рішенням, яке може виправити ці проблеми – є саме зниження податків та їх регуляція.
– На жаль, було дуже важко працювати з місцевими органами влади. Конкретно довести Харківській міськраді, що це необхідно, бо бюджет громади суттєво скоротився через війну, відплив бізнесу, зменшення надходжень до дохідної частини бюджету. І сьогодні податок на землю і нерухоме майно складає десь до 30 % дохідної частини бюджету. Звільнення від таких податків, по суті, зменшує можливість реалізовувати соціально-економічні програми, а також відбудовувати місто після прильотів, після руйнувань і таке інше, – каже Олександр Чумак.
Тому почалася паралельна робота з Кабінетом Міністрів України для мотивування збільшення кількості субвенцій та дотацій на Харків. Утім, Чумак вважає, що вони мають іти й на громади Харківщини, які також потерпають від нестачі фінансових ресурсів.
– 9 квітня Президент України особисто підтвердив, що держава готова піти на таку підтримку. Міністр фінансів Юлія Свириденко також підтвердила, що будуть розраховані всі показники й ті суми, які потрібно, – зазначає президент ГО «Асоціації приватних роботодавців».
Сьогодні ж харківська міська рада прийняла довгоочікуване рішення, поки що воно діятиме лише квартал.
– Чому квартал, моя думка – вони виходять з тієї суми дотацій, субвенції, які надає Київ, щоб не було розриву. Якщо ці кошти компенсаційні будуть далі надходити, то ми маємо надію, що Харківська міська рада буде продовжувати звільнення від цих податків до кінця року, – говорить Олександр Чумак.