Відновити громаду та повернути людей: досвід Старого Салтову

Фото: Слобідський край Фото: Слобідський край

У деокупованій Старосалтівській громаді Харківської області залучають мешканців до формування місцевого бюджету, працюють над відновленням та спроможністю громади.

Як передає кореспондент медіа «Слобідський край», у деокупованій Старосалтівській ТГ пройшла дискусія «Підвищення рівня співпраці між ОМС, громадянським суспільством та громадянами», де підіймалися актуальні теми, зокрема, відновлення громади та повернення населення.

Старосалтівська громада дуже постраждала від ворожих обстрілів, наразі тут триває відновлення житла та інфраструктури. За словами керуючого справами виконкому селищної ради Анатолія Бурменка, в цьому процесі громада відчуває брак кадрів.

- З урахуванням мобілізації, бракує працівників саме «чоловічих» професій. Наприклад, комунальне господарство. Ми знайшли багато благодійних фондів, які готові давати матеріали, але на кінець року і людей не вистачає. Є інструмент аутсорсінгу. Втім також проблема знайти слюсарів, механіків, мулярів, електриків, зварювальників, - констатував Анатолій Бурменко.

У той же час, мешканці громади залучені до формування місцевого бюджету на наступний рік. Пропозиції надаються через гугл-форму, або їх можна подати у Центр надання адміністративних послуг.

Також у громаді особливу увагу приділяють освітній галузі, як ключовому фактору повернення мешканців. Як розповіла начальниця відділу освіти молоді та спорту селищної ради Ірина Глазунова, в громаді намагаються оптимізувати освітні заклади.

- До війни у нас працювало п’ять шкіл, п’ять дитячих садків. Цього року довелося приймати рішення про ліквідацію чотирьох закладів освіти. На це були об’єктивні причини. До того ж, лише одна будівля освітнього закладу вціліла і одна відновлюється. Але треба зробити все, щоб рано чи пізно люди могли повернутися у громаду – у першу чергу забезпечити робочі місця, житло, інфраструктуру, - сказала Ірина Глазунова.

Для того, щоб громада була спроможною комплекс питань потрібно вирішувати вже сьогодні, не ждати закінчення війни – переконаний експерт з децентралізації Віктор Нестеренко. Він порекомендував громаді працювати з мешканцями, у тому числі з внутрішніми переселенцями, шукати можливості для створення робочих місць, оскільки місцевий бюджет формується за рахунок податків. Крім того, створити реєстр фахівців, чиї спеціальності будуть затребувані у процесі відновлення. Кажучи про освіту, експерт зауважив, що на меті має бути патріотично вихована людина з відповідним рівнем освіти.

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що у Хотімлі Старосалтівської громади відкрили ринок.